Úvodem, Champagne, Údolí Loiry, Cesta do Bretagne, Bretagne, Normandie a sever Francie, Belgie, Závěrem, Fotogalerie
English

Vlasta Štípková, 21 let, Brno, studentka PdF MU, příležitostně jezdím cyklistické závody pro veřejnost

Vladimír Tomáš, 25 let, Brno, programátor, s chutí do jakéhokoli sportu, aktivní hráč házené a tolerantní partner

   S myšlenkou projet Francii jsme si pohrávali přes rok. Po přečtení spousty cestopisů na internetu jsme se rozhodli pro návštěvu oblastí Champagne, údolí Loiry, Bretagne a Normandie, k čemuž nás inspiroval právě jeden z cestopisů dvou studentů, kteří tyto oblasti projeli v roce 1997 stopem. Toužili jsme po romantice, klidu a krásné přírodě. Vlastníme pouze horská kola, ale i tak jsme volili spíše cesty po silnici.

   Nadšeně jsme se vrhli do příprav. Největším problémem byla doprava. Měsíc dopředu jsme obvolávali a kontaktovali cestovky zaměřené na cykloturistiku jedoucí naším směrem. Nakonec jsme zakoupili lístky na pravidelnou linku s tím, že kola rozložíme včetně vidlice a ložisek do krabic 30x60x100cm.

   A tak přesně upravené krabice podle rozměrů, dva velké igelitové pytle, dvě cyklistické brašny a dva batůžky zdobily autobusovou zastávku v Plzni, kde byly jinak inteligentně zabalená zavazadla turistů cestujících do zahraničí. Řidič, který později nakládal naše zavazadla, nevěřícně kroutil hlavou, ale nakonec nás s úsměvem vzal. Večer 3.7.2001 opouštíme Plzeň.

   Je půl sedmé ráno 4.7. a my stojíme v centru Remeše, kde nás vyložil řidič z našeho autobusu, který pokračuje do Paříže. Zavazadla táhneme do nedalekého parčíku, kde začínáme s montáží. V 10 hodin šťastně nasedáme na obtěžkaná kola a objíždíme město s krásnou katedrálou. Hledáme benzínku, dofukujeme kola a hurá pryč do přírody a za dobrodružstvím.

  kniha návštěv, odkazy, home

© 2002 Ing. Vladimír Tomáš, optimalizováno pro IE3.0 a vyšší, kódování češtiny Windows-1250

Francie NetTravel.CZ ATLAS.CZ Seznam Centrum Quick OpenDir