Úvodem, Champagne, Údolí Loiry, Cesta do Bretagne, Bretagne, Normandie a sever Francie, Belgie, Závěrem, Fotogalerie
English

   Z přejezdu do Bretagne máme trošku strach. Bojíme se stále sílícího větru a nezajímavé cesty. Jak se později ukáže, je to jedna z nejhezčích částí našeho putování. Dva dny jezdíme nádhernou přírodou obklopené vesnicemi se statky a dobytkem pasoucím se téměř všude. Vše je soukromé a lidé se sami nabízí nás ubytovat. Jsou vstřícní, poznáváme pomalu jejich kulturu myšlení a smysl pro rodinu a přátelství.

   Další den celý prší. Je zima a Bretagne, kterou nás všichni strašili kvůli počasí, si na nás brousí zoubky. Celí zmrzlí a promočení v 19hodin stavíme u statku a ptáme se, kde tu lze postavit stan. Místní nás zvou domů a nabízejí nám pohoštění. Mluví pouze francouzsky, ale snažíme se překládat pomocí slovníků. Je to velice milé. Po dvou hodinách ve vinném sklípku nás zvou i na večeři. Ochutnáváme výborný aperitiv z červeného vína, které je smícháno s pomerančovým džusem, citronem a cukrem. Popisujeme naše zvyky a i je to velmi zajímá. Dále každý dostává červené víno, které se nalévá podle váženosti v rodině, a pražené oříšky. Jako hlavní chod paní domu podává omeletu s houbami, pečivem a spoustou zeleniny. Nakonec ochutnáváme různé druhy sýrů. Celý obřad trvá kolem dvou hodin. Jsme hodně unaveni, tak jsou k nám shovívaví a nechají nás vykoupat a jít do postele.

   Ráno dostáváme domácí mléko a vydatnou snídani. Musíme vyrazit, a tak se loučíme. Ještě týž den, 14.7., po 100km jízdy, přijíždíme do Billiers, které již leží u vytouženého oceánu.

  kniha návštěv, odkazy, home

© 2002 Ing. Vladimír Tomáš, optimalizováno pro IE3.0 a vyšší, kódování češtiny Windows-1250

ATLAS.CZ Seznam Centrum Quick OpenDir